2. Други спортове
  3. Иван Лалев спечели шахматния турнир „Благоевград Оупън Блиц”

Иван Лалев спечели шахматния турнир „Благоевград Оупън Блиц”

19 състезателя от градовете Благоевград, Сандански, Петрич и Дупница се впуснаха в ежемесечната шахматна надпревара „Благоевград Оупън Блиц”, който се проведе в областния център

19 състезателя от градовете Благоевград, Сандански, Петрич и Дупница се впуснаха в ежемесечната шахматна надпревара „Благоевград Оупън Блиц”, който се проведе в областния център . Това бе и най-силния турнир от досегашните му 11 издания.

Първите седем в надпреварата си разделиха парични суми в размер на 50, 40. 30, 20, 15 и 10 лева от наградния фонд на турнира. Победител с 6.5 от 7 възможни точки стана благоевградчанинът Иван Лалев. Втори след него се нареди президентът на ШК Давидов от Сандански – Стефан Давидов също със 6,5 точки но с по слаби допълнителни турнирни резултати. Оново допълнителните турнирни резултати определиха и третия в надпреварата, тъй като общо 7 играчи завършиха с по 4 точки.

Така призовата тройка бе допълнена от президента на новоучредения ШК в Благоевград „Пирин”- Георги Ангелов, а след него останаха Иван Личков от Петрич, шефа на автогарата в Сандански Йордан Геренски, Стоян Манджуков от Благоевград, и Иван Тетимов, който е помощник -треньор в благоевградския клуб „Виктори”. На 8-о място завърши Стефи Бедникова от Дупница, която е финалитска на предстоящото Държавно първенство за жени на 13 февруари в Дупница. Девети също с актив от 4 точки стана Антон Миленков от Благоевград. Следващото издание на турнира е в първата събота на месец март.
Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков