2. Други спортове
  3. Ивайло Филев остана седми в категория до 69 кг

Ивайло Филев остана седми в категория до 69 кг

Златен медалист стана руснакът Олег Чен

Ивайло Филев остана на седмо място в група "А" на категория до 69 килограма от европейското първенство по вдигане на тежести в албанската столица Тирана, след като постигна двубой от 303 килограма. Българският национал започна с последователни успешни опити на 135 и 137 килограма в изхвърлянето, но в своя последен трети опит не успя да качи килограм повече и остана на последната осма позиция в малкото класиране. Във второто движение Филев изтласка 166 килограма от втория си опит на тази тежест и с това измести германеца Зимон Брандхубер от седмата позиция в двубоя.

Златен медалист стана руснакът Олег Чен, който стигна до двубой от 331 килограма при победа в изхвърлянето със 155 и второ място в изтласкването със 176. Зад него се класира Сардар Хасанов от Азербайджан с 326 (150/176), а бронзовото отличие остана за албанеца Даниел Годели с 325 (145/180).

Диан Минчев се класира на второ място в група "Б", след като завърши с двубой 290 (130/160) килограма. Победител стана германецът Роберт Йоахим с постижение от 297 (132/165)
килограма.

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София