2. Други спортове
  3. Ивайло Стоянов и Ани Крумова са шампиони на държавното по шахмат за младежи и девойки

Ивайло Стоянов завърши с 6 точки от 7 възможни, а Ани Крумова защити своята титла

Ивайло Стоянов ("Ивис +" София) и Ани Крумова ("Георги Даскалов" Варна) са шампионите по класически шахмат за младежи и девойки до 20 години за 2014 г. И в двете първенства временните лидери преди последния кръг спечелиха партиите си от последния седми кръг.

При юношите шампионът Ивайло Стоянов завърши с респектиращите 6 точки от 7 възможни. Сребърните медали извоюва съотборникът му Христо Христов Митов ("Ивис +" София) с 5 точки. С бронзовите медали се закичи Ради Данов ("Юрий Бендерев" Перник) с 4,5 точки. Със същия точков актив, но четвърти остана малкият ни шампион Цветан Стоянов ("Бургас 64").

Победата на по-малкият брат Ради Данов над по-големия - Любомир Данов в 6-ти кръг се оказа демобилизираща и за двамата - те загубиха своите последни партии, съответно срещу Ивайло Стоянов и Цветан Стоянов. Лидерът в стартовата листа остана на 5-то място с 4 точки, колкото има и петия - Мартин Петров.

При девойките Ани Крумова ("Георги Даскалов" Варна) защити шампионската си титла от 2013 година като спечели еднолично с 5 точки от 6 възможни приза за 2014 г. Втора и трета с по 4,5 точка са съответно Цвета Галунова ("Марица - Изток" - Раднево) и Симонета Иванова (ШК "Бургас 64" ). Равенството в силите се очерта не само в точките, но и в допълнителните показатели. Чак четвъртият турнирен показател определи разпределението на сребърния и бронзов медал.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София