2. Други спортове
  3. Иво Ангелов ще се бори за световната титла в Будапеща

Иво Ангелов ще се бори за световната титла в Будапеща

Националът записа три категорични победи, чака руснака Иван Куйляков

Европейският ни шампион Иво Ангелов ще се бори за световната титла в кат. до 60 кг на първенството по борба, класически стил в Будапеща.

Националът  записа три категорични победи - технически туш за по 7:0 срещу Хуан Карлос Лопес (Колумбия) и сърбина Кристиян Фриз, после се справи с поляка Едвард Барседжан  -  8:2, а на полуфиналите надви и южнокорееца Сунг Ву с 1:0. Така за титлата по-късно днес Ангелов ще излезе срещу руснака Иван Куйляков.

В кат. до 96 кг европейския ни вицешампион Владислав Методиев вероятно ще продължи на репешажите за бронза. Той стартира с успех срещу поляка Кзибицки с 8:2, но в следващия кръг падна от бронзовия олимпийски медалист и двукратен № 1 в Европа Алексанян (Армения).  След малко арменецът ще се бори на полуфиналите с унгареца Кис, и ако го надвие ще даде втори шанс на нашия национал.

При 84-килограмовите бившия световен и европейски шампион Христо Маринов загуби на старта от узбека Асакалов. Съперникът му после падна и така българското участие приключи.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София