2. Други спортове
  3. Избраха Пламен Димов за колоездач №1 на "Цар Симеон 1898" за 2012-а

Избраха Пламен Димов за колоездач №1 на "Цар Симеон 1898" за 2012-а

1-годишният топбегач напълно заслужи приза си, след отличния спортно-състезателен сезон, който направи

Пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" определи капитанът и лидер на представителния мъжки тим Пламен Димов за колоездач №1 на клуба за изминалата 2012 година. 31-годишният топбегач напълно заслужи приза си, след отличния спортно-състезателен сезон, който направи.

Класацията бе изготвена след анализ на изявите на всички състезатели през изминалия спортно-състезателен сезон  –  от детско-юношеската школа до представителния мъжки отбор и оценка от представянето в 62-ата Международна колоездачна обиколка на България, всички държавни първенства – на шосе и писта, други състезания от календара на Българския колоездачен съюз, както и в по-големите турове в чужбина през 2012 година. Окончателните резултати станаха известни и след проведената традиционна анкета – допитване, в която участваха членовете на управителния съвет на клуба, състезатели, треньори, колоездачни деятели и спортни обществениици, служители на клуба, журналисти, както и редови клубни членове.

Така Пламен Димов единодушно бе избран за носител на традиционния ежегоден приз за №1 на клуба. Второто място в класацията за колоездач на годината на "Цар Симеон 1898" заслужи юношеският национал Нако Георгиев, а третото – Селяхтин Шакир, също юношески национал.

Нека припомним какво бе представянето на Пламен Димов през изминалата 2012 година и защо той бе определен за №1?
Димов спечели убедително шампионска титла на България и 4 бронзови медала от  държавното лично-отборно първенство на писта за мъже, което се проведе столичния колодрум „Сердика“. Пацо се превърна в герой за „царския” тим.  В супер тежката и престижна дисциплина издръжливост по точки (на 40 км в 120 обиколки на пистата, със спринт на всяка 6-та обиколка), пловдивчанинът кара като лъв и остави конкурентите си далеч след себе си. Димов стана убедителен национален шампион, като спечели 78 точки и така изпревари с цели 20 т. втория -  Станимир Чолаков  от „Хемус” –Троян, останал с 58 т. Трети е националът на шосе Евгени Панайотов от КК „Бургас” с 56 т. В индивидуалната надпревара асът на „Цар Симеон 1898”  Пламен Димов грабна и бронзовия медал в друга популярна и силна дисциплината - скрач (60 обиколки), като само една точка не му достигна да стане вицешампион на страната. Първи тук стана Павлин Балински  от „Хемус” –Троян, а втори – Радостин Димов  от КК „Добрич”.  За капак на упеха Димов извоюва и други 3 бронзови медала в отборния шампионат и бе с основна заслуга за силното предстаявне на целия отбор.

Отделно Пламен се класира и сред 5-те ной-добре представили се българи н 62-рата Международна колоездачна обиколка на България.

Младокът Нако Георгиев заслужено стана подгласник на победителя Димов. През изминалия сезон Нако стана убедителен държавен шампион при юношите старша възраст в дисциплината индивидуално бягане по часовник. По 19-километровото трасе на „часовника” 17-годишният пловдивчанин приложи брилянтна тактика и с отлична "езда" изпревари основните си конкуренти в крайното класиране. Нако постигна време с близо минута по-добро от останалия втори със среброто - Стоян Петков от КК „Бургас”. Трети се нареди юношеският национал Минко Донковски от КК"Хемус-1896" – Троян. На държавното лично - отборно първенство на България на писта за юноши старша възраст във Видин, Нако отново блесна с таланта си. В индивидуалната надпревара в дисциплината скрач Георгиев стана национален шампион, като изпревари съотборника си Селяхтин Шакир, останал втори със сребърния медал и вицешампионската титла. Шакир също направи много добър сезон, със спечелени титли и медали на шосе и на писта.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова