2. Други спортове
  3. Израел обърна България за по-малко от минута

Израел обърна България за по-малко от минута

Националите ни по плажен футбол отпаднаха от Световното първенство

Националният отбор на България по плажен футбол пропусна страхотна възможност да запише първата си победа в официален мач, както и да се класира за осминафиналите на квалификациите за световното първенство в Таити догодина, след като отстъпи с 1:3 на Израел в последния си двубой от група Е на пресявките в Москва.

Лъвовете водеха с 1:0 87 секунди преди края, а ако бяха вкарали още едно попадение, щяха да се наредят сред четирите най-добри трети отбора в групите и да получат шанс да се борят за влизане в полуфиналните квалификационни групи. Голът за България вкара Филип Филипов в осмата минута. Играчът на софийския Академика се разписа на празна врата, след като стражът на Израел Абу отклони шут на Симеон Христов. Преди попадението трикольорите удариха и греда. Втората третина завърши без попадения. 4 минути преди края другият вратар на Израел - Аарон Лемел, извади великолепен изстрел със задна ножица на Симеон Христов. 87 секунди преди края на двубоя Живко Парашкевов сбърка при изнасянето на топката и извърши нарушение срещу Яков Бадаш. Последва дузпа, от която Бадаш изравни.

Развръзката в срещата настъпи 49 секунди преди последния съдийски сигнал. Калоян Цветков получи втори жълт и съответно червен картон за симулация. Отстраняването му от игра означаваше втора дузпа за Израел, която 34-годишният капитан Захи Илоз реализира. С гол пасив и човек по-малко лъвовете допуснаха и трети гол 27 секунди преди финала на мача. Илоз отклони с глава центриране на тъча и насочи топката успоредно на голлинията, където Бадаш на празна врата не сбърка. С пълния обрат Израел си осигури място на осминафиналите в квалификациите. България отпадна без спечелена точка, след като бе победена и от Италия (2:4) и Унгария (1:2).

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година