2. Други спортове
  3. Известни са половината четвъртфиналисти, „Академик-НСА” запазва шанс

Известни са половината четвъртфиналисти, „Академик-НСА” запазва шанс

След втория ден на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София станаха известни четири от отборите, които и на теория си осигуриха участие във фазата на директните елиминации, която започва в събота. Това са победителят в Шампионската лига „Приморие” (Владивосток), „Фаворит” (Раменское), „Слагелзее” (Дания) и „Саарбрюкен” (Германия). Утре ще станат известни и останалите четвъртфиналисти.

Сборният отбор на „Академик-НСА” отстъпи стратегически на европейския клубен шампион „Приморие” (Владивосток). Тим мениджърът на българите Александър Пешев пусна само резерви и те загубиха набързо с 1-6 двубоя. Победата записа Габриела Бънова, която надигра Евгения Димова с 21:15 и 21:18. „Нашата цел са мачовете на истината в петък, когато играем за второто място в първа група. Тогава излизаме срещу „Медитеранеа” (Италия) и „Харков (Украйна). Разузнали сме добре съперниците и се надяваме на успехи, които биха класирали за първи път български отбор на четвъртфинал”, обясни Пешев, който сам се пусна в игра като втора ракета на сингъл.

Във втора група държавният първенец БК „Стара Загора” претърпя втора загуба. След като сутринта загуби с 1-6 от турския „Егоспор”, тази вечер тимът отстъпи и на европейския вицешампион „Фаворит”  с 0-7 срещи. Старозагорци са съставени от перспективни юноши и девойки и опитните Димитрийка Димитрова и Тихомир Киров (на снимката).

Днес в зала „София” се появи примата на българския бадминтон Петя Неделчева. Тя се е прибрала от участиете в турнирите от Супер сериите в Сингапур и Индонезия. Треньорът на Петя Орлин Цветанов се похвали, че благодарение на акупунктура болките в играещата й дясна ръка са напълно изчезнали.

България е световен шампион по мажоретен спорт

Стилияна Николова вече мечтае за Олимпийските игри в Лос Анджелис

Гимнастичката провежда мастърклас заедно с Катрин Тасева

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков