2. Други спортове
  3. Кадетите на Добруджа станаха вицешампиони на България

Кадетите на Добруджа станаха вицешампиони на България

Щангистите на Добруджа заеха второто място в крайното класиране на държавното отборно първенство при кадетите до 17-годишна възраст в Бургас, информира CenterSport. С това възпитаниците на Стефан Цончев и Тодор Кирчев повториха миналогодишното си класиране. Първи станаха тежкоатлетите на ЦСКА, а трети завършиха състезателите на пловдивския Марица.

В надпреварата участваха 27 отбора, като само съставът на добричлии беше с човек по-малко, тъй като един от щангистите не можа да свали 100 грама и да участва в категорията, за която се готвеше. Припомняме Ви, че в тази възрастова група Юндер Бейтула подобри рекорда на своя съгражданин от клуб Добрич Анани Ташев.

Новото най-добро постижение за двубоя в кат. до 69 кг е 276 кг. В последните две категории Дейвис Панчев се класира трети при 85-килограмовите, а Митьо Киков донесе ценни точки за петото си място в кат. + 94 кг.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"