2. Други спортове
  3. Калоян Пенев със сребро на Държавното по силов трибой

Калоян Пенев със сребро на Държавното по силов трибой

Калоян Пенев за второ място на Държавното първенство по силов трибой за мъже.Проявата се проведе в Горна Оряховица, където участваха състезатели от 23 клуба на страната, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Представителят на спортен клуб по силов трибой "Дориан Йейтс" /Сливен/ спечели сребърния медал в категория до 105 килограма, като в трибоя събра 675 килограма. В дисциплината “тягата”  Пенев даде най-добър резултат от всички състезатели и зае първото място с 280 килограма.

"Тази година СК "Дориан Йейтс" направи най-силното си представяне и заслужено се нареди в 10-ката сред всички 25 клуба, които развиват този спорт. Калоян Пенев постигна лични резултати и след шестото място на Купа “България” сега вече е вицешампион”, обяви треньорът на сливенския тим Венелин Димитров.

Припомняме, че преди две седмици Асен Симеонов поднесе сензацията в надпреварата за Купа “България” за мъже. Той зае третото място в крайното класиране в тежка категория  /+120 кг/, а с постижението си в третата дисциплина – “тяга” се справи с 340 килограма и победи конкуренцията. Симеонов не участва сега в Държавното първенство поради контузия.

През месец май първия успех за годината на  СК "Дориан Йейтс" донесе  Никола Попов. Тогава той спечели златен медал от Републиканското първенство за юноши в категория до 120 килограма. 17-годишният състезател направи много силни резултати и в трите дисциплини – клек, лег и тяга.
БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година