2. Други спортове
  3. Канадец триумфира в първия етап на Джирото

Канадец триумфира в първия етап на Джирото

Обиколката на Италия стартира в Белфаст пред над 140 000 души

Канадецът Свейн Туфт изведе своя отбор Орика Грийн Едж до победата в първия етап на колоездачната обиколка на Италия и облече розовата фланелка на водач навърх 37-ия си рожден ден.

Орика спечели отборното бягане по часовник, 21,7 километра по улиците на Белфаст, с време 24,42 минути.

Омега Фарма-Куикстеп остана втори в етапа на 5 секунди след Орика, а трети е тимът на БМС на 7 секунди след победителите. Един от фаворитите Найро Кинтана и неговият отбор Мувистар завърши едва осми на 55 секунди след Орика.

В последните години се превърна в традиции престижната Обиколка на Италия да стартира в чужбина, като за първи път тази година началото бе дадено извън континенталната част на Европа.

Въпреки дъжда и вятъра, състезанието бе гледано от повече от 140 000 зрители в северноирландската столица.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024