2. Други спортове
  3. Катрин Тасева на два финала в Киев

Катрин Тасева на два финала в Киев

Българската гимнастичка се представи страхотно на обръч и топка

Националката Катрин Тасева заема трето място в класирането след първите два уреда в многобоя на турнира от веригата Гран При по художествена гимнастика в Киев (Украйна).

Тя изигра много добре своите композиции и беше оценена със 17.950 точки на обръч и 17.650 точки на топка. Така Тасева се нареди на трето място във временното класиране за многобоя и спечели право да участва във финалите на обръч с трета по сила оценка, както и във финалите на топка с четвърта оценка на уреда.По-късно днес състезанието продължава с изпълненията на бухалки и на лента, които ще приключат след 19 30 часа.

На Гран При във френския град Тие България вече ще има две представителки - Катрин Тасева и Боряна Калейн, тъй като за да се изпълни това Тасева трябваше да завърши сред първите 12 на тоне един от уредите, което е факт.

Тя имаше някои неточности и спестени елементи, но това е обяснимо, защото все още не е навлязла във върхова спортна форма, но се вижда, че композициите й са направени така, че да покажат най-доброто от нейните качества.

Днес България ще има 12 представителки на финалите на съпътстващия турнир за "Купа Дерюгина" за жени и девойки. При жените във финала на обръч ще участват Ерика Зафирова и Йоана Николова, на топка бухалки и лента ще имаме по две финалистки - Ерика Зафирова и Петя Борисова При девойките се класира по една от държава - Валерия Ватова ще играе във финала на обръч, Анна Келман ще участва във финалите на топка и бухалки, а Татяна Воложанина ще играе на лента.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година