2. Други спортове
  3. Катя Атанасова триумфира със световната титла по джаги в Нант

Катя Атанасова триумфира със световната титла по джаги в Нант

Най-добрата ни състезателка по джаги Екатерина Атанасова записа най-големия успех в своята кариера, спечелвайки световната титла на първенството на планетата по футбол на маса в Нант, Франция.

Водачката в световната ранглиста бе поставена под номер едно в схемата и не участва в квалификационния кръг. Тя стартира с победи над състезателки от Белгия и Швейцария с 3:1, след което успя да обърне резултата срещу една от най-добрите немски състезателки на маса Леонхарт Щефани Шмид - 5:3. В предпоследния етап 25-годишната Атанасова записа първа в кариерата си победа срещу датчанката Амейли Бремер, който защитаваше световната си титла от миналата година. Катя надигра скандинавката с убедителното 3:0 и си осигури място във финала, където се изправи срещу №2 в световната ранглиста Лили Андрес от Германия. Шесткратната шампионка на България успя да надиграе Андрес с 3:1, след като загуби първата игра с 1:5. Така Катя завоюва титлата в Нант и прослави страната ни в световен мащаб.

"Усещането бе невероятно, несравнимо с нищо друго досега! Не можех да повярвам, че завърших състезанието без нито една загуба", заяви щастливата състезателка. "Не можех да осъзная, че нося световната титла и успях да изведа България начело в световен план и така да защитя първото си място в международната ранглиста. Бях и все още съм неимоверно щастлива! Този успех дължа на семейството си, приятелите си, партньорите си, както и на съотборниците си, които ме подкрепяха безрезервно и докрай. Много съм им благодарна и се надявам България да продължи да се състезава и да жъне успехи не само при жените, а и във всички други категории – мъже, младежи, ветерани. Пожелавам на всички ентусиасти да не си поставят граници и да се отдадат на това, в което вярват, защото когато човек иска да постигне нещо – би могло да стане, дори и никой да не вярва в това".

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова