2. Други спортове
  3. Киокушин федерацията ни награди победителите в анкетата „Спортист на годината”

Киокушин федерацията ни награди победителите в анкетата „Спортист на годината”

Българската карате киокушин федерация награди героите за 2009-та и излъчи победители в анкетата „Спортист на годината”.

"Бумът на киокушин нямаше да е възможен без финансовата помощ на ЗАД “Армеец” и усилията на ръководството и треньорите”, с тези думи изпълнителният директор на Българската карате киокушин федерация Стоян Димов откри в хотел “Азалия” край Варна пресконференцията за журналистите, на която бяха отчетени резултатите за 2009 г.

За изминалата година от големи първенства (световни, европески, открити шампионати на САЩ и страни в Стария континент) имаме 11 златни, 11 сребърни и 16 бронзови медала.

“Изпитвам огромно удовлетворение от постигнатото. За тези 38 отличия статистиката сочи, че няма наш състезател без медал в голямо първенство. Какъв по-голям критерий за заслугите ни пред спортната слава на България от това? Но пак казвам - продължаваме да работим скромно, разчитайки Спортното министерство да ни оказва нарастваща помощ не толкова заради лиценза, а преди всичко поради факта, че все по-често “Мила Родино” звучи заради нас”, коментира шихан Христо Трайков.

Кулминацията на церемонията настъпи с връчването на наградите за Спортист на годината на БККФ.

Треньор на годината в категория Мъже и Жени стана Евгени Команов, а в категория Младежи бяха отличени за треньори на годината Иван Иванов и Мирослав Митев.

В категория Мъже бяха наградени Александър Команов и Петър Мартинов. Александър Команов тази година завоюва второ място на Европейското първенство по категории в Украйна и трето място на европейското първенство в абсолютна категория във Франция, а Петър Мартинов беше отличен, заради успеха на Европейското Първенство по категории в Украйна, където спечали трето място и получи награда за най-много счупени дъски. На откритото първенство на САЩ, Лос Анджелис той спечели второ място.

В категория Жени победители станаха Станислава Бойчева и Надежда Петрова. Станислава завоюва първо място на Откритото първенство на Полша до 21-годишна възраст, второ място на Открито първенство на САЩ, Лос Анджелис, трето място на Европейското първенство по категории в Украйна, трето място на Европейското първенство в абсолютна категория във Франция тази година. Годината беше изключително успешна и за Надежда Петрова. Тя спечели първо място на Откритото първенство на САЩ, в Лос Анджелис, трето място на Европейското Първенство по категории в Украйна и трето място на Откритото първенство на Австрия по категории.

В категория Юноши бяха излъчени трима победители Деян Братков, Кристиян Стойнов и Денис Кан. Братков завоюва първо място на Откритото първенство на Австрия по категории и получи награда за най-висок боен дух, стана победител и на Европейското Първенство по категории във Франция, а на Открито Първенство на Полша зае трето място.

Кристиян Стойнов също зае първо място на Европейското първенство по категории във Франция и трето място на Откритото първенство на Полша. Денис Кан тази година зае второ място на Откритото първенство на Австрия по категории и трето място на Европейското първенство по категории във Франция.

В категория Девойки беше отличена Александра Маринова, която през тази година зае три първи места – на Открито първенство на Полша, на Открито Първенство на Австрия по категории – жени и на Европейското Първенство по категории във Франция.

И през 2009-а БККФ организира традиционният летен лагер на Камчия, на който се видя, че интересът към киокушин не отстъпна на този към олимпийските спортове. Но всичко това става със съпричастността на ЗАД “Армеец”, за което компанията беше наградена със специален плакет от ръководството на Българската карате киокушин федерация. Отличия за своите заслуги взеха още шихан Христо Трайков (V дан), хора от УС на БККФ, телевизиите “Черно море” и M SAТ, както и информационната агенция и вестник “Черно море”.

Централата с председател шихан Христо Трайков (V дан) е единствената лицензирана от Министерството на физическото възпитание и спорта, която има право да развива киокушин в България. В момента включва 23 клуба от цялата страна с над 3000 състезатели, голяма част от които са деца.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"