2. Други спортове
  3. Китай доминира на световното по батут в София

Китай доминира на световното по батут в София

В днешния ден предстоят финалите на форума

С китайска доминация започна първия ден на световното първенство по скокове на батут,двоен минибатут и академична пътека, провеждащо се в столичната „Арена Армеец“.

В днешните квалификации, проведени в Олимпийската дисицплина-скокове на батут взеха участие общо 150 съзтезатели- 90 при мъжете и 60 при дамите. Единственият български представител бе една от  надеждите ни за медал- Ясен Иванов, който остана 36-ти при мъжете и това го остави извън полуфиналите, където се класират първите 24 участницци.

Резултатът на нашето момче бе 97.980 с близо 3 единици под Никита Федоренко от Русия, който зае последното място, даващо право за участие в по-нататъчната фаза. С най-висок резултат при мъжете денят приключи Ксиао Ту от Китай, с резултат 112.100, следван от двукратният световен и действащ олимпийски шампион в дисицплината- Донг Донг, също от Китай, който регистрира 111.045, а трети остана бронзовият медалист от последното световно първентство- Масаки Ито от Япония с резултат- 107.815.

При дамите отново Китай е на върха , след като световната шампионка Уена Хе завърши с най-добър резултат- 103.075, следвана от Олимпийската шампионка- Росана Макелман от Канада, която завърши със 102.430, а на трето място остана Ксинпинг Жонг от Китай с резултат 102.220.

В днешния ден предстоят финалите на скокове на батут- отборно, където лидер е Китай, следван от Япония и Русия при мъжете, а при дамите класирането отново води Китай, а на второ и трето място са съответно Великобритания и Канада. Днес в зала Арена Армеец до 20.00 часа  ще се проведат и квалификациите в дисциплните двоен минибатут и акробатична пътека.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София