2. Други спортове
  3. Китай пак спечели световната титла по спортна гимнастика

Китай пак спечели световната титла по спортна гимнастика

Отборът на Китай спечели петата си поредна титла при мъжете в отборната надпревара на Световното първенство по спортна гимнастика в японската столица Токио

Отборът на Китай спечели петата си поредна титла при мъжете в отборната надпревара на Световното първенство по спортна гимнастика в японската столица Токио. Китайците, които са и олимпийски шампиони, бяха трети в трети в квалификациите, но на финала събраха най-голям сбор - 275.161 точки.

Световният шампион Китай е в състав Цзоу Кай, Фън Чжъ, Чжан Чънлун, Чън Ибин, Тън Хайбин и Ян Минюн. Отборът на Китай доминира в световната отборна гимнастика в последните над 10 години като печели всяка отборна титла от 2003-та година и две титли от последните три Олимпиади.

На второ място, както и миналата година в Ротердам (Холандия), завърши отборът на Япония с 273.093 точки. Домакините бяха лидери в квалификациите, но на финала останаха със сребърните медали. На трето място е отборът на САЩ с 273.083 точки, за който това е първи медал след 2003-та година. Отборната надпревара бе наблюдавана от 6000 зрители. Отборът на Германия, който през миналата година взе бронзов медал, се представи разочароващо, завърши на шесто място и записа най-слабото си участие за последните пет години. Утре световното първенство продължава с многобоя при жените.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година