2. Други спортове
  3. Китайка спечели титлата в категория до 53 кг.

Китайка спечели титлата в категория до 53 кг.

20-годишната Ли постигна двубой от 221 кг.

Китайката Яцзюн Ли спечели титлата в категория до 53 килограма на световното първенство по вдигане на тежести в полския град Вроцлав.

20-годишната Ли постигна двубой от 221 килограма след 100 килограма в изхвърлянето и 121 килограма в изтласкването. Китайката направи опит за световен рекорд от 104 килограма в първото движение, но не успя да се справи с тежестта.

Състезаващата се за Азербайджан молдовка Кристина Йову завърши на второ място със същия резултат, но с 340 грама по-голямо лично тегло от Ли.

Ть също се справи със 100 килограма в изхвърлянето и със 121 килограма в изтласкването, но остана със сребърното отличие. 20-годишната Йову е европейска шампионка от Анталия през миналата година и бронзова медалистка от Олимпийските игри в Лондон 2012.

На трето място се нареди 18-годишната Сопита Танасан от Тайланд. Тя завърши с двубой от 203 килограма след 91 килограма в изхвърлянето и 112 килограма в изтласкването.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София