2. Други спортове
  3. КК „Албена” е домакин на най-голямото състезание по конен спорт у нас

КК „Албена” е домакин на най-голямото състезание по конен спорт у нас

От 11 до 14 юни КК „Албена” ще бъде домакин на най-голямото и интересно събитие в конния спорт у нас през тази година - CSIО W "Албена Бийч". Тази година състезанието ще събере двете световни купи - Отборното класиране "Купа на Нациите" и Индивидуално класиране, в което участват най-добрите ездачи, състезаващи се за ранглистата на Централната Южно-Европейска Сублига. Наградният фонд за двете Световни купи е 45 000 евро, поясни на пресконференция в Пресклуб „България” д-р Крум Рашков, генерален секретар на Българската федерация по конен спорт.

От 11 до 14 юни КК „Албена” ще бъде домакин на най-голямото и интересно събитие в конния спорт у нас през тази година - CSIО W "Албена Бийч". Тази година състезанието ще събере двете световни купи - Отборното класиране "Купа на Нациите" и Индивидуално класиране, в което участват най-добрите ездачи, състезаващи се за ранглистата на Централната Южно-Европейска Сублига. Наградният фонд за двете Световни купи е 45 000 евро, поясни  на пресконференция в Пресклуб „България” д-р Крум Рашков, генерален секретар на Българската федерация по конен спорт.

Съставите на Турция и Румъния ще пристигнат с най-добрите си жокеи, като турците ще дойдат с рекорден брой коне – 30. В последните три години първото място в Албена печелят български ездачи, като амбицията на нашите представители е тази традиция да бъде продължена. България също ще участва с най-добрите си състезатели и коне, като главни фаворити за първото място са Росен Райчев, Ангел Няголов и Ивелин Вълев, който преди ден спечели първото място на турнир от Световната купа в Румъния.

Паралелно с тези две прояви зрителите ще имат удоволствието да наблюдават и кръг от Балкански Тур по прескачане на препятствия за мъже, учреден от федерациите на България, Гърция, Румъния и Турция. Всяка от страните осигурява по 15 000 евро, така че общият награден фонд от 60 000 евро ще бъде разпределен между първите 12 ездачи след последния кръг, който ще се проведе през месец септември в Турция.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков