2. Други спортове
  3. Колоездач е най-добрият спортист на Пазарджик за 2014-та

Колоездач е най-добрият спортист на Пазарджик за 2014-та

Боксьорът Петър Асенов и джудистката Магдалена Върбанова останаха на второ и трето място

По традиция в навечерието на коледните и Новогодишните празници Община Пазарджик отличи 10-те най-добри спортисти. На тържествена церемония кметът Тодор Попов връчи наградите на победителите, определени с гласуване от представители на местните медии.

Станислав Киров, юноша старша възраст от клуба по колоездене "Печенеги", стана спортист на годината. Победителят в тазгодишната надпревара е спечелил второ и трето място от състезания за Световната купа, две първи, три втори и шест трети места на Държавни първенства.

Втори в подреждането е Петър Асенов от боксов клуб "Тракиец". На трета позиция е Магдалена Върбанова - състезателка по самбо и джудо от клуб "Кодокан".

Сред отличените спортисти са още Димитър Марков от "Модел-яхт клуб", гимнастичката Вяра Спасова, Стефан Гърев - от клуб "Бадминтон - скуош клуб", Вивиан Златанова - "Тенис - клуб Пазарджик", Валентина Георгиева - състезателка по триатлон, 12-годишният Иван Иванов - карате киокушинкай, и фехтовачът Евгени Чолаков.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024