2. Други спортове
  3. Колоездач на „Цар Симеон 1898” спечели първия старт за сезона и купата на БКС

Колоездач на „Цар Симеон 1898” спечели първия старт за сезона и купата на БКС

Младият колоездач на „Цар Симеон 1898”/Пд/ Борислав Иванов спечели първия старт на шосе от новия спортно-състезателен.

Младият колоездач на „Цар Симеон 1898”/Пд/ Борислав Иванов спечели първия старт на шосе от новия спортно-състезателен. 21-годишният ас на педалите остана недостижим на върха по време на критериумите в Шипка и в Казанлък и заслужено грабна купата на Българския колоездачен съюз /БКС/. Така пловдивският велотим започна много успешно сезона с шампионска титла и отлично представяне на Боби Иванов, който отскоро бе включен и в мъжкия национален отбор на България.

Резултатате от двата състезателни дни на критериумите в Шипка и в Казанлък се зачитаха за общо генерално класиране.

Борислав Иванов взе голям аванс още в първия състезателен ден – на критериума в Шипка /16 обиколки по 2.7 км всяка/, където повече от убедително стана първи.

Още на третата обиколка Борето заедно със сърбина Драган Спасич от Железничар /Ниш/ се откъснаха от основната група и с бясно каране непрекъснато увеличаваха преднината си. Двамата редуваха победите във спринтовите обиколки, но на финала Иванов направо издуха Спасич, оставяйки сърбина на близо 5 метра след себе си.

Трети остана Красимир Василев от КК Добрич, а изненадващо едва четвърти - Данаил Петров от континенталния про тур отбор на Боависта /Португалия/.

Във втория състезателен ден – на критериума в Казанлък /20 обиколки по 1,2 км всяка/  Борислав Иванов успя да удържи лидерската си позиция и с едно първо място и няколко втори в спринтовите обиколки, с което  заслужи приза. В града на розите първи стана Владимир Коев-Пиранята, който се откъсна пред основната група още на 5-атата обикалка. Втори остана Драган Спасич, а трети Борислав Иванов. Успехът на Пиранята и второто място на сърбина обаче не бяха достатъчни да бъде изместен Иванов от първото място в общото крайно класиране. Тка Борето се качми първи на почетната стълбичка с купата на БКС, втори осната Спасич , а трети  Красимир Василев.

С това състезание БКС откри новия спортно-състезателен сезон у нас, като лично председателят на велоцентралата Венелин Хубенов ще даде началото на първия старт.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"