2. Други спортове
  3. Колоездач на Цар Симеон спечели купа „Свиленград“

Колоездач на Цар Симеон спечели купа „Свиленград“

16-годишният Николай Генов спечели титлата

Младата надежда на пловдивския велоклуб "Цар Симеон 1898" Николай Генов спечели националния колоездачен тур за купа "Свиленград",  пореден старт от календара на Българския колоездачен съюз.

16-годишният пловдивчанин бе много убедителен и в трите състезателни етапа на надпреварата в граничния град и напълно заслужено изкова шампионската титла при юношите младша възраст. Голяма заслуга за крайната победа на Ники обаче бе отличната тактика, приложена от съотборниците му от пловдивския тим.

В първия състезателен етап – общ старт на 60 километра, Генов финишира в основната група, но във втория – в индивидуалното бягане по часовник на 10 км, направо разби конкуренцията и стана убедително първи. Така той поведе във временното индивидуално класиране, преди третия решителен състезателен етап – колокритериуема по улиците на Свиленград. В него, по 30-километровото трасе в града Генов извоюва третото място, което му беше напълно достатъчно за крайната победа в генералното класиране.

Първи в критериума стана Нягол Няголов от КК „Бургас“, а съотборникът на Николай „Цар Симеон 1898“ – Адриан Беев остана втори. Беев бе в отлична спортна форма и спокойно можеше да грабне и титлата в велокритериума, но тежко падане още след старта му попречи да навакса изоставането от Няголов.

В крайното генералното класиране, втори след Ники Генов се нареди Нягол Няголов, а трети - пазарджиклията Галин Киров от КК „Печенеги“.
Състезанието в Свиленград бе на високо ниво, то събра всички най-добри млади бегачи в момента у нас.
Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София