2. Други спортове
  3. Колоездачът на КК ”Бургас” Янек Томак облече жълтата фланелка на лидер след втори етап във Франция

Естонският ас в редиците на континенталния бургаски клуб КК „Бургас” Янек Томбак зарадва феновете си във Франция и ръководството на бургазлии след като вече е фаворит за купата на „Boucles de la Mayenne” във Франция, предаде кореспондент на Novsport.com. Класният състезател оправда гласуваното му доверие, след като облече жълтата фланелка на лидер в силния турнир след втория 175-километров етап от Жарон до Монт Де Валойрс.

Стрелата на бургаския клуб финишира трети в този етап трети на 1 мин 14 сек след французите Самуел Плухинеч (4 часа 24 мин 17 сек) и Себастиян Дурет, но се изкачи на лидерската позиция с най-добро общо време от 8 часа 39 мин 26 сек. 15-ти в етапа финишира друг бегач на бургазлии Йохан Кокил. Вторият, предпоследен етап предложи на участниците 5 изкачвания от висока категория, а надпреварата завършиха 111 колоездачи, само един състезател слезе от велосипеда си.

Днешният (21 юни) решителен етап е равнинен с дължина 169 км от Ла Капеле до Лавал.

Междувременно юношите младша възраст на КК „Бургас” триумфираха за трета поредна година на държавния индивидуален шампионат на страната. Четирима от възпитаниците на треньора Здравко Кънев заеха челните места на 10 км индивидуално по часовник в Добрич.

Това са шампионът Николай Панайотов, втори-Антон Сотиров, следван от Борис Добрев и Стоян Андонов. Днес състезателите ще търсят предно класиране и в общия старт.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков