2. Други спортове
  3. Колоездачи на Цар Симеон 1898 спечелиха три приза от турнир в Гърция

Колоездачи на Цар Симеон 1898 спечелиха три приза от турнир в Гърция

Младежкият национал Николай Генов стана носител на зелената фланелка за активност

С три приза, от които класиране на второ и трето място, се завърнаха колоездачите на "Цар Симеон 1898" от силния международен турнир "Гран при - Амфиполис", от категория 2.1. Надпреварата в Гърция беше от календара на Международния колоездачен съюз и беше организирана от местния клуб "Велос Ботечия".

Състезанието събра в южната ни съседка елитни колоездачи от почти цяла Европа, които не попаднаха в съставите на своите страни за Световното първенство на шосе в Австрия.

В най-тежката дисциплина - общ старт на 168 км между Драма, Амфиполис и Солун, младежките национали на "Цар Симеон 1898" Иван Ажи и Йордан Андреев заеха съответно второ и трето място в крайното класиране.

Преди тях се класира единствено гръцкият състезател с германския паспорт Такис Хьолер от елитния тим"Магстад 1905".

Четвърти в подреждането остана представителят на домакините Йоанис Килиакидис от "Велос Ботечия", а след него се нареди капитанът на пловдивския тим Пламен Димов.

Младежкият национал Николай Генов стана носител на зелената фланелка за активност. 19-годишният пловдивчанин спечели 3 от общо 4-те премии за активност и така остана недостижим в надпреварата за зеленото трико.
БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година