2. Други спортове
  3. Колоездачи на „Цар Симеон“ правят фурор на юношеското първенство

Колоездачи на „Цар Симеон“ правят фурор на юношеското първенство

Младите колоездачи блестят с отборна и индивидуална шампионска титли

Младите колоездачи на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898” направиха фурор с представянето си през този сезон, като блеснаха с нови две шампионски титли – отборно и индивидуално, на завършилото в Казанлък държавно лично-отборно първенство на шосе за юноши. Това бе най-важният юношески старт от календара на Българския колоездачен съюз и той събра в града на розите всички най-добри млади бегачи в България.

Младият състав на „Цар Симеон 1898“ се показа като голям и много хомогенен тим, всички негови състезатели „работеха“ активно за отборната шампионска титла и я постигнаха повече от убедително с обyо време от 6.14.16.
Втори, на близо 4 минути след пловдивчани остана отборът на „Хемус-Троян“ с време от 6.18.58.  Трети е казанлъшкия „Лястовица“, с 6.19.38.

В индивидуалната надпревара при юношите Николай Генов направи голямо състезание и направо отвя конкуренцията. Ники блесна още в дисциплината индивидуално бягане по часовник на 10 километра. 16-годишният пловдивчанин кара като лъв и безапелационно финишира първи по тежкото трасе, с време от 0.14.19.82. Веднага след него се нареди съотборникът му от „Цар Симеон 1898” Адриян Беев, постнигнал 0.14.51.64. Трети в „часовника“ остана националът Нягол Няголов от КК „Бургас“, с време от 0.14.59.08.

В общия старт при юношите младша възраст Николай Генов отново доказа, че се намира в отлична спортна форма. Талантливият пловдивчанин беше безупречен по близо 54-километровото трасе, с много добро тактическо „бягане“ той се откъсна от основната група и отново убедително изкова първото място, с цели 45 секунди аванс пред втория – Онур Татар от КК „Лястовица“ - Казанлък. Трети остана бургазлията Нягол Няголов, изпреварил с малко другия представител на „Цар Симеон 1898“ – Андриян Беев. Веднага след Беев в класирането, се нареди дебютантът и негов съотборник в „царския“ тим - Октай Мехмед, което пък е добър личен успех на младия талант от Пловдив.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София