2. Други спортове
  3. Колоездачите ни извън топ 3 на Обиколката на България-Юг

Колоездачите ни извън топ 3 на Обиколката на България-Юг

Радослав Константинов финишира четвърти

Без българи челната тройка завърши първият етап от 66-ата колоездачна обиколка на България-Юг.

Украинецът Виталий Бутс спечели надпреварата днес, след като измина 235 километра от Елена до Ивайловград за 5:45.49 часа. На втора позиция е неговият сънародник Андрий Василюк със същото време. Трети се нареди Константин Клименков от Беларус.

На четвърто място е българинът Радослав Константинов, който обаче е с времето на победителя. Друг българин – участникът в Giro d'Italia през 2015 г. Николай Михайлов е седми на 1:46 минути след Виталий Бутс.

Александър Алексиев е на десето място, на над две минути от днешния лидер. На шеста позиция в изключително тежкия днешен етап, преминал от Стара планина до Родопите, финишира украинецът Сергей Лагкути, който спечели колоездачната Обиколка на България-Север.

В петък зелената фланелка за активност ще бъде облечена от турчина Ферит Шамлъ.

За момента трикото за най-добър катерач е притежание на Станислав Башков от Беларус. Най-перспективен млад колоездач до 23 години след първия ден на южната обиколка е аржентинецът Николас Перес.

Състезанието продължава утре със 147-километровия етап от Ивайловград до Стара Загора. Надпреварата завършва в събота в Пловдив.
Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година