2. Други спортове
  3. Колоездене: Пореден голям успех на "Цар Симеон 1898" на два класик турнира в Сърбия

Пореден голям успех – първо, второ и трето място, изковаха състезателите на колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" /Пд/ на двата международни колоездачен турнира на шосе – тип „Класик” в Сърбия. Пловдивският велотим спечели убедително първото място генералното класиране – отборно, от двете състезания „Класик Белград-Чачак” и „Наградата на Кралево” в конкуренцията на елитни отбори от Словения, Чехия, Хърватска, Сърбия, Унгария и Австрия.

Колоездене: Пореден голям успех на "Цар Симеон 1898"  на два класик турнира в Сърбия

Пореден голям успех – първо, второ и трето място, изковаха състезателите на  колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" /Пд/ на двата международни колоездачен турнира на шосе – тип „Класик” в Сърбия. Пловдивският велотим спечели убедително първото място генералното класиране  – отборно,  от двете състезания „Класик Белград-Чачак” и „Наградата на Кралево” в конкуренцията на елитни отбори от Словения, Чехия, Хърватска, Сърбия, Унгария и Австрия.

В първия турнир „Класик Белград-Чачак” по 150-километровия пробег състезаващият се за „Цар Симеон 1898” сърбин Александър Дукич стана трети. Голяма заслуга за успеха на Алекс обаче имаха съотборниците му Пламен Димов и Драган Спасич, които бяха много активни и караха за него в последните 50 километра от трасето. 30 км преди финала от основната група се откъснаха 12 колоездачи, сред които Димов, Дукич и Спасич. До финала 12-те караха сами и със финалния спринт се определи подреждането. Най-съобразителен в последните метри се оказа бившият световен шампион Иван Стевич от „Партизан”/Белград/. Дукич остана след него- трети, Спасич се нареди на 5-ото място, а Димов – на шестото.

”В отбора така решихме да караме за Дукича. Тактиката бе такава да го „изведем” в последните километри за финалния спринт, като прихващахме непрестанните атаките на останалите. Защото той е спринтьорът в нашия клуб. За жалост при малко повече шанс Алекс можеше да се класира и по-напред”, коментира капитанът на Цар Симеон 1898 Пламен Димов.
Във втория турнир  за „Наградата на Кралево” друг бегач на пловдивския тим - Игор Пайович, изпусна първото място и се остана втори, след словенеца Данкулович от тима на „Оборика”. Пайо получи малка криза в заключителния етап и не успя да устиска на тепмото на словенеца.

Състезанието също беше също от категория „Класик”. Пробегът вървеше по атрактивно 125-километрово трасе с две изкачвания, второто от които във финалните километри - при 20-процентова височина.

70 км преди финала от колоната се откъсна група от 8 колоедачи. Сред тях бяха Пламен Димов, Игор Пайович и Дукич.  Димов вървеше в отлично темпо и се готвеше да атакува първото място при двете височинни изкачвания. В последните 10 км обаче той спука предна гума и при смяната й се забави, наруши ритъма си на каране. След малшанса той се хвърли да догонва първата осмицата. Успя да ги стигне, но доста поизцеди силите си и така завърши отново 6-ти.

”Тъкмо мислех да ставам първи в Кралево. Имах сили и си бях избрал печелившата тактика, но ето малшансът ми изигра отново лоша шега. Но какво да се прави, и това го има в нашия спорт”, ядосва се Пламен Димов.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков