2. Други спортове
  3. Контадор поведе във Вуелтата

Контадор поведе във Вуелтата

Контадор спечели първа етапна победа и поведе в генералното класиране, Данаил Петров завърши 71-и

Представителят на домакините Алберто Контадор от отбора на „Саксо Банк" спечели 17-ия етап от колоездачната обиколка на Испания. 29-годишният Контадор измина 187,3-километровата дистанция от Сантандер до Фуенте Де за 4:29:20 минути.

С успеха той излезе начело в генералното класиране и четири етапа преди края на надпреварата направи сериозна заявка за втората си победа във Вуелтата след 2008 година.

Двукратният победител в „Тур дьо Франс" Контадор атакува в група от 19 колоездачи около 60 километра преди финала. 13 километра преди края на трасето последва нова самостоятелна атака на испанеца, който бързо натрупа преднина и успя да я удържи, за да запише първа етапна победа след завръщането си след допинг-наказание на 6 август.

На второ място днес завърши Алехандро Валверде (Испания) на 6 секунди зад победителя, а Серхио Енао от Колумбия остана трети със същото време.

Досегашният лидер Хоаким Родригес (Испания) опита късна атака, но не успя да съкрати съществено аванса на Контадор. Той завърши десети с изоставане от 2:38 минути. Така той дори загуби второто място в генералното класиране, на което се изкачи Валверде над 1:52 минута зад Контадор. Родригес вече е трети на 2:28 минути.

Българинът Данаил Андонов Петров, който кара за отбора „Каха Рурал", завърши на 71-о място в етапа на 20:51 минути зад победителя. Петров е 173-и в генералното класиране с изоставане от 3:17:45 часа.

Във Вуелтата продължават 179 състезатели, след като 19 колоездачи вече се отказаха.
Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България