2. Други спортове
  3. Контузия спря Згурова от финалите на СК по модерен петобой в София

Контузия спря Згурова от финалите на СК по модерен петобой в София

Силно начало за мъжете ни в днешните квалификации

Травма спря по средата на състезанието европейската и световна шампионка (девойки до 17 г) Светла Згурова от участие във финалите на втората квалификация за Олимпийските игри по модерен петобой в Токио.

След двете дисциплини плуване и фехтовка при жените, Згурова трябваше да напусне надпреварата поради стара контузия в глезена, която се „отключи” отново. Лекарският щаб на българския отбор взе решение да не се рискува с бягането и стрелбата, където ситуацията можеше да бъде по–зле и да сложи край на целия сезон за Светла.

Още на първата Световна купа глезенът на Згурова беше бинтован и участваше на обезболяващи медикаменти. Без нея при жените останахме само с Ралица Митева, която остана извън първите 36 състезателки и не попадна във финала.

Днес България има шест представители при мъжете. Денис Колев и Тодор Михалев са с големи шансове да влязат в неделния финал, като всичко ще стане ясно около 18:00 часа тази вечер,  когато са последните две дисциплини- бягането и стрелбата.

В утрешния ден (събота) са финалите при жените, а в неделя при мъжете. Най-интересните състезания за определяне на победителите ще започнат след 14:00 часа и в двата дни, когато стартира бонус рунда по фехтовка. След него е конната езда, бягането и стрелбата. Въпросните надпревари ще се проведат на терен №1 на Национална спортна академия.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"