2. Други спортове
  3. Костадин Петров завърши пети в двубоя при най-тежките на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки

Българинът Костадин Петров се класира на пето място в двубоя в категория над 105 килограма на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки старша възраст в Лимасол (Кипър)

Българинът Костадин Петров се класира на пето място в двубоя в категория над 105 килограма на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки старша възраст в Лимасол (Кипър). Петров завърши със сбор от 333 килограма след 147 килограма в изхвърлянето и 186 килограма в изтласкването. Той обаче остана на чеци 14 килограма от третото място, което зае Тамаш Кайдочи (Сърбия).

Шампион със смазващо превъзходство при най-тежките стана руснакът Антоний Савчук. Той завърши с двубой от 415 килограма, като зае убедително първите места и в двете движения със 185 кг. и с 230 кг. Сребърното отличие заслужи друг руснак Егор Иванов със сбор от 375 килограма (170 и 205).

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024