2. Други спортове
  3. Кой спечели най-много медали в последния ден на световното по батут в София?

Кой спечели най-много медали в последния ден на световното по батут в София?

Световното за мъже и жени приключи, но това не е краят на състезанията в „Арена Армеец“

Цзя Фанфан от Китай донесе четвърто злато на родината си след като защити световната си титла на акробатична пътека-индивидуално на завършилият вчера вечерта шампионат на планената по скокове на батут в столичната „Арена Армеец“. Шампионката завърши с резултат 70.700, среброто остана за британката Люси  Колбек, която регистрира 67.400, бронзът отиде при Чен Ленси от Китай, която постигна 67.000.  В същата дисциплина при мъжете изненадващо триумфира Кристоф Уилъртън , който грабна титлата със 74.900, той остави след себе си двама представители на Русия- Тагир Муртазаеф (74.800)  и Григори Носков (74.200), които завоюваха съответно сребърният и бронзовият медал.

Състезанието на двоен мини-батут жени (индивидуално) излъчи нова шампионка. Там златото завоюва Кристли Лоуел (САЩ) с резултат от 71.100, тя остави след себе си вече бившата световна шампионка-Светлана Баладина  от Русия, която събра 70.000, а бронзът остана за Джазмин Шорт от Великобритания, която регистрира 68.600. При мъжете в дисциплината златото грабна Михаил Заломин от Русия, който събра 77.800 точки, със среброто остана Александър Ренкърт от САЩ, който регистрира 73.200, а трети остана Бруно Нобре от Португалия, който постигна 69.200.

Последните две дисциплини от програмата на световно първенство предоставиха много емоции на зрителите. На скокове на батут-синхронно (мъже) златото отиде при Манабу Ямагучи и Ясухиро Уеяма от Япония, втори останаха Михаил Мелник и Сергей Азарян от Русия, а бронзът изненадващо остана за Петер Йенсен и Кристиан Андерсен от Дания. Абсолютните доминанти от Китай останаха без медал тук. В коронната и последна дисциплина на световното първенство, олимпийската шампионка  на скокове на батут-индвидуално (жени) Розана Макленън спечели и световната титла с резултат от 56.285. След нея остана Ксинпинг Жонг от Китай, която регистрира 56.165, а трета остана нейната сънародничка Ли Дан с 56.145 точки. Интересното е, че разликата между трите състезателки бе по-малко от една единица.

Така приключи 29-то световно първенство по скокове на батут, двоен мини-батут и акробатична пътека, провело се в столичната „Арена Армеец“. На върха в класирането по медали остана Китай с общо 10 отличия (4 златни медала), следвани от Великобритания с 8 медала (3 златни) и САЩ с 4 медала (3 златни). Русия, също като Китай завоюва 10 отличия, но само от тях само 2 бяха световни титли. Световното за мъже и жени приключи, но това не е краят на състезанията в „Арена Армеец“. От 14-ти до 17-ти ноември ще се проведе 22-то световно първенство по скокове на батут, двоен мини-батут и акробатична пътека за юноши и девойки, където България има реален шанс за медали.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София