2. Други спортове
  3. Козлодуйските автомоделисти разбиха конкурентите си при бъгитата

Козлодуйските автомоделисти разбиха конкурентите си при бъгитата

През почивните дни в Девня се проведе първият кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм - радиомодели за висока проходимост, предаде кореспондент на Novsport.com. 52 състезатели от 14 клуба в страната се съревноваваха в класовете “Бъги 1:8”, “Бъги 1:5” “Монстери “ и “Тръги”, като се състезаваха на отлично подготвената писта от страна на домакините.

През почивните дни в Девня се проведе първият кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм - радиомодели за висока проходимост, предаде кореспондент на Novsport.com. 52 състезатели от 14 клуба в страната се съревноваваха в класовете “Бъги 1:8”, “Бъги 1:5” “Монстери “ и “Тръги”, като се състезаваха на отлично подготвената писта от страна на домакините.

В първия състезателен ден участниците проведоха по пет квалификации за класиране във финалната решетка, като в неделния ден се проведоха и финалните надбягвания. В края на първия ден мероприятието бе открито от Ели Иванова - зам. кмет на Община Девня.

В клас „Бъги 1:8” за неделния финал първи се класира състезателят от Шумен Борислав Трънчев, следван от Марио Вутов от Козлодуй и Петър Гергов от софийският клуб “Хоби Дик”. При „Монстерите” първи завърши Ангел Ангелов от Шумен, следван от Игор Георгиев от Варна и Станимир Станев от “Стелди  R“ София. В клас „Тръги” най-много обиколки в квалификациите навъртя Ангел Ангелов от Шумен, следван от Теодор Трънчев също от Шумен и Александър Томов от Козлодуй, а в клас „Бъги 1:5” първи за стартовата решетка се класира Александър Грозданов от Варна, следван от Слав Братоев от отбора на Девня и Мартин Дамянов от Враца.

Неделният ден предостави много изненади и размествания в класирането. В кралския клас “Бъги 1:8”, след динамична и оспорвана бора се наложи козлодуйският ас Марио Вутов, който в 30 минутния финал навъртя 48 обиколки. На второто място се нареди Борислав Трънчев от Шумен с 47 обиколки, а Велико Бербенков от Девня с 44 обиколки остана на третата позиция.
Във същият клас, но във финал “Б”, състезателите проведоха 20 минутен финал, който бе спечелен от Свилен Трънчев от Шумен с постижение 28 обиколки, следван от Румен Драганов от АЕЦ Козлодуй с 27 обиколки и Александър Стоянов от Хоби Дик София с 15 обиколки.

Ангел Ангелов от Шумен трудно удържа победата в клас “Монстери” като в 30 минутния финал постигна 28 обиколки, колкото и вторият в класирането Игор Георгиев от Варна , а трети се класира Станимир Станев от “Стелди  R“ София с резултат 24 обиколки.

В клас “Тръги” за 30 мин. най-добре се представи Юрий Трънчев от Шумен, който постигна резултат от 32 обиколки, следван от Александър Томов от Козлодуй с 31 обиколки и Теодор Трънчев от Шумен с 30 обиколки.
В последния състезателен клас в 20-минутния финал се наложи Слав Братоев от отбора на домакините с 34 обиколки, следван от представителя на Варна Светослав Янакиев с 32 обиколки, а трети завърши Стоян Радков от Девня също с 32 обиколки. След многобройни технически проблеми на седмото място се класира врачанският пилот Мартин Дамянов с 18 обиколки.

Следващото състезание е на 11 и 12 юли, когато пред хижа „Леденика” във врачанския Балкан ще се проведе вторият кръг от държавния шампионат по автомоделизъм в класовете Бъги.
Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков