2. Други спортове
  3. Крайно класиране на световното по авиомоделизъм

Крайно класиране на световното по авиомоделизъм

Финалното класиране в четирите класа на световното първенство по авиомоделизъм, което се проведе миналата седмица в Пазарджик (26.08-31-08.2012г.):

Клас F2A скоростни модели - двигател до 2,5 куб.см.
Първо място Луис Парамон от Испания, развил 302,4 км/ч
Второ място Кен Морисей от Великобритания, развил 302 км/ч
Трето място Олександър Осовик от Украйна, развил 300,7 км/ч
При отборното класиране на първо място е Великобритания, на второ Унгария, на трето САЩ. Българският отбор в състав: Георги Кабаков, Георги Леков, Цветан Минев и Стефан Стефанов завърши на девета позиция.

Клас F2B -Акробатични модели за фигурен пилотаж.
Първо място Игор Бургер от Словакия.
Второ място Александър Шрек от Словакия.
Трето място Юри Вежмола от Чехия.
При отборното класиране на първо място е САЩ, на второ Китай, на трето Украйна. Българският отбор завърши на седемнадесета позиция.

Клас Тим Рейсинг - модели за отборно надбягване.
На първо място се класира екип на Русия (Сергей Андреев/ Олег Воробеев)
На второ място екип на Австралия (Робърт Фицджералд/ Марк Елинс)
На трето място отново австралийски екип (Мъри Уилсън/ Марк Пошкенс)
В отборната надпревара обаче, на първо място е Русия, на второ Франция, а на трето място - Украйна.
Българският тим завърши едва на 12-о място.

Клас F2D - модели за Въздушен бой.
Първо място Андрюс Растенис от Литва.
Второ място Игор Трифонов от Русия.
Трето място Игор Дементиев от Молдова.

При отборното класиране на първо място е Молдова, на второ Литва, на трето Испания. Българският отбор завърши на 14-а позиция.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България