2. Други спортове
  3. Крис Фруум спечели Вуелтата (ВИДЕО)

Крис Фруум спечели Вуелтата (ВИДЕО)

Триумфът в днешния последен етап бе за италианеца Матео Трентин

Британецът Крис Фруум спечели обиколката на Испания, като по този начин стана първият колоездач, който триумфира във Вуелтата и в Тур дьо Франс в рамките на един сезон от 1978 година, когато това направи Бернар Ино. Фруум завърши на 11-о място в последния 21-ви етап - 117 километра от Аройомолинос до Мадрид.

Втори в генералното класиране се нареди италианецът Винченцо Нибали с изоставане от 2:15 минути, докато трети е руснакът Илнур Закарин на 2:51 минути зад победителя.

Триумфът в днешния последен етап бе за италианеца Матео Трентин, който си осигури успеха със силен финален спринт. Времето на цялата колона в последния етап бе 3 часа, 6 минути и 25 секунди.

За Фруум това бе първа победа във Вуелатата, след като преди това той три пъти оставаше втори в крайното подреждане, включително и през 2016 година.

Днешният етап пък бе последният в кариерата на славния испанец Алберто Контадор, който приключи със състезателното колоездене с 3 победи във Вуелтата, 2 в Тура и 2 в Обиколката на Италия - Джирото.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година