2. Други спортове
  3. Крис Хорнър стана най-възрастният шампион в големите колоездачни обиколки

Крис Хорнър стана най-възрастният шампион в големите колоездачни обиколки

42-годишният американец дочака звездния си миг и спечели Вуелтата

Американският ветеран Крис Хорнър стана най-възрастният победител в което и да е от големите колоездачни състезания.

Днес той триумфира като първенец в Обиколката на Испания и това е най-сериозното постижение в неговата кариера. Хорнър, който е състезател на Радио Шак и ще навърши 42 години другия месец, показа завидни спринтьорски качества и днес завърши след 30-о място, но то беше достатъчно за запазването на преднината му от 37 секунди пред Винченцо Нибали, останал 2-и.

Австралиецът Майкъл Матюс от отбора на Орика спечели днешния последен 21-и етап от Вуелтата, от Леганес до Мадрид с дължина 109.6 километра. Със силен финален спринт той победи Тайлър Фарар (САЩ), Никиас Арнд (Германия), Джани Меерсман (Белгия), Максимилиано Рикезе (Аржентина), Грега Боле (Словения) и Адриан Пети (Франция), наредили се след него от 2-о до 7-о място. Всички те имат днешното време на победителя- 2:44:00 часа. В генералното класиране Хорнър приключи с време 84:36.04 часа, пред победителя от Джиро д'Италия Винченцо Нибали, на 37 секунди и Алехандро Валверде (Испания) на минута и 36 секунди.

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София