2. Други спортове
  3. Кудрявцева и Мамун донесоха нови две титли за Русия на световното по художествена гимнастика

До момента Русия спечели всичките шест титли на шампионата на планетата в Измир

Рускините Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун спечелиха титлите съответно на бухалки и на лента във финалите на отделните уреди на световното първенство по художествена гимнастика в Измир (Турция). Двете отново бяха без конкуренция.

Кудрявцева стана първа на бухалки с 18.750 точки, следвана от Мамун с 18.650 точки. На лента победи Мамун с 18.566 точки, а втора е Кудрявцева с 18.183 точки. Двете бронзови отличия днес станаха притежание на Анна  Ризатдинова от Украйна.

Така до момента Русия спечели всичките шест титли на световното първенство в Измир. Руските гимнастички защитиха отборната си титла по-рано днес, а освен това взеха пет златни медала на финалите на отделните уреди, след като Кудрявцева и Мамун разделиха първото място на топка.

Утре световното първенство продължава с индивидуалния многобой при жените с участието на българката Мария Матева.
Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024