2. Други спортове
  3. Левски София-Запад загуби драматично финала на Световното по футзал

Левски София-Запад загуби драматично финала на Световното по футзал

"Сините" бяха победени от бразилския SESI след изпълнение на дузпи

Отборът на ФЗК Левски, който представя България на Шестия Световен Шампионат по футзал на КСИТ, който се провежда в София, под името БРСФ – 1 България загуби драматично финалния мач от турнира.

"Сините" бяха победени от бразилския SESI, след дузпи и по този начин остават със сребърните медали от надпреварата. В редовното време мачът завърши 2:2. В препълнената зала НСА с близо 350 зрители, двата тима направиха много здрав мач и зарадваха с хубави изпълнения публиката.

Единствено някои съдийски отсъждания оставиха неприятно впечатление, като реферите на няколко пъти ощетиха и двата отбора. Срещата започна по-добре за гостите и още в началото те получиха правото да изпълнят къса дузпа, която обаче бе пропусната. Малко по късно южноамериканците спечелиха и дълга дузпа за натрупани фаулове от българска страна. Този път те бяха точни и откриха резултата.

Малко по-късно бразилците получиха отново дълъг наказателен удар. Първоначалният удар бе избит от направилия отново силен мач Любо Тодоров, но при добавката гостите успяха да удвоят. В края на полувремето и БРСФ – 1 България получи правото да изпълни подобна дузпа, но Дани Несторов не съумя да отбележи. През втората част двубоят продължи да бъде много твърд и това доведе до отсъждането на нови наказателни удари.

В 32-ата минута Пламен Благоев успя да намали с къса дузпа. Две минути по-късно дойде и най-красивият момент в мача. Костадин Пилитов напредна с топката, показа на двама бразилци отлична техника, освобождавайки се оттях и със страхотен шут изравни за 2:2, взривявайки публиката. До края на редовното време последваха по няколко положения и пред двете врати, но до ново попадение така и не се стигна.

Така дузпите трябваше да определят световния шампион. Двата отбора бяха точни при първите си четири изпълнения, като за нашите се разписаха Несторов, Благоев, Михов и Драгиев. При петата дузпа зад топката застана Делян Койчев, който нямаше шанс и пропусна.

Последното ипзълнение за бразилците бе дело на вратаря, който също бе точен и по този начин донесе успеха на тима си.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"