2. Други спортове
  3. Лидерът в класирането спечели 18-ия етап на Джирото

Лидерът в класирането спечели 18-ия етап на Джирото

Винченцо Нибали измина 20,6-километровото разстояние от Мори до Полса за 44 минути и 29 секунди

Италианецът Винченцо Нибали от отбора на "Астана" спечели 18-ия етап от колоездачната обиколка на Италия - индивидуално бягане по часовник на 20,6 километра между Мори и Полса, и увеличи аванса си на лидер в главното индивидуално класиране.

Винченцо Нибали, който за първи път спечели етапна победа в тазгодишната обиколка, вече има аванс повече от четири минути в главното индивидуално класиране пред австралиеца Кадел Еванс три дни преди финала на 26 май в Бреша.

Нибали измина 20,6-километровото разстояние от Мори до Полса за 44 минути и 29 секунди със средна скорост 27,785 километра в час, следван от Самуел Санчес (Испания) - на 58 секунди, Дамиано Карузо (Италия) - на 1:20 минути и др.

В главното индивидуално класиране Винченцо Нибали е начело със 73 часа, 55 минути и 55 секунди, следван от Кадел Евънс - на 4 минути и 2 секунди, Ригоберто Уран на 4:12 минути, и др.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София