2. Други спортове
  3. Лидерите в лига „Спринт” бранят фланелките с морските кончета

Лидерите в лига „Спринт” бранят фланелките с морските кончета

Лидерите на трите групи от Черноморска колоездачна лига „Спринт” запазиха почетните фланелки с морски кончета и след „Купа Варна”, 5-и кръг от веригата.

Лидерите на трите групи от Черноморска колоездачна лига „Спринт” запазиха почетните фланелки с морски кончета и след „Купа Варна”, 5-и кръг от веригата. При момчетата до 11 г. Габриел Грозев от „Загорец” /НЗ/ се поздрави с пета поредна победа и затвърди доминацията си в общото класиране с пълен актив от 60 точки. Най-близкият му преследвач Иван Караденизов от „Несебър” е с 45 точки.

Преслав Балабанов от „Несебър” продължи да бъде водач при момчетата до 13 г., въпреки че във Варна финишира трети, а победител стана носителят на купата при най-малките от миналия сезон Йордан Петров /”Сините камъни”-Сл/. В тази възрастова група спорът е най-оспорван. Балабанов е начело с 48 точки, следван от Петров и Иван Христов от „Свиленград”- по 44.

При юношите до 15 г. пазарджиклията Георги Гинин от „Печенеги” спечели 5-ия кръг и затвърди лидерството си в генералната класация с 54 точки, но Ясен Александров /46 т./ от „Варна” не го изпуска от поглед. Останалите са далеч назад.

Следващият, 6-и, кръг от Черноморска колоездачна лига „Спринт” е на 2 май в Свети Влас за купата с името на курортния град.

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024