2. Други спортове
  3. Малките грации се окичиха със златото в Италия

Малките грации се окичиха със златото в Италия

На второ място е Русия с 15.983 точки, а на трето - Азербайджан с 15.967 точки

Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика за девойки спечели златен медал на финала на международния турнир в италианския град Пезаро, който е съпътстващ на Световната купа, категория Б. Възпитаничките на Камелия Дунавска получиха оценка от 16.217 точки за съчетанието си с пет обръча на финала. На второ място е Русия с 15.983 точки, а на трето - Азербайджан с 15.967 точки. В многобоя българските се класираха пети, след като направиха грешки.

В международния турнир индивидуално жени българката Невяна Владинова спечели сребърен и бронзов медал във финалите на отделните уреди. Владинова стана втора на лента, трета на обръч и четвърта на топка, а във финала на бухалки не игра. Любопитното е, че българката заедно с още две гимнастички завоюваха сребърните медали на лента. Владинова, Альона Кошевацки (Израел) и Елисавета Гамалеева (Азербайджан) получиха еднакви оценки от 17.050 точки.

На обръч българката стана трета с 16.400 точки, а същата оценка и бронзово отличие взе и Елисавета Гамалеева. На топка Владинова е четвърта с 16.550 точки. Рускинята Яна Кудряцева спечели финалите на лента, бухалки и топка, а на обръч победи Виктория Мазур (Украйна). По-късно състезанието продължава с финалите на Световната купа индивидуално и ансамбъл за жени.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София