2. Други спортове
  3. Марио Вутов триумфира в Букурещ

Марио Вутов триумфира в Букурещ

Капитанът на автомоделния отбор на АЕЦ Козлодуй Марио Вутов, който преди известно време спечели шампионската титла на България в клас 1:8 Бъги, сега повтори успеха си във силния международен турнир, който се проведе през почивните дни в румънската столица Букурещ, предаде кореспондент на Novsport.com.

36 участници от Румъния и България взеха участие в силния международен турнир по автомоделизъм за радио модели с висока проходимост клас „1:8 Бъги” и „Тръги”. Най-напред организаторите проведоха по три квалификационни старта от по 10 минути за подреждане във финалната решетка.

Марио не се представи на ниво в първите две квалификации, но след това показа невероятна воля и силна психическа устойчивост в третия кръг, като постигна 18 обиколки и се класира на второ място във стартовото финално каре.

Поради сериозно напредване на времето, организаторите решиха финалната гонка да е от 20 минути. В нея Вутов показа красота и невероятно майсторство по водене на бъгито и триумфира на първо място, като навъртя 30 обиколки.

Трети се класира ветеранът Димитър Лесковски от отбора на “Хоби Дик” София. Вторият кослодуйски пилот Александър Томов се класира за финала в клас “Тръги”, но получи значителна повреда и остана на 10-ото място.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"