2. Други спортове
  3. Мария Гроздева 6-та, Таньо Киряков извън първите 50

Мария Гроздева 6-та, Таньо Киряков извън първите 50

Мария Гроздева зае шесто място на 10 метра пистолет (жени) на първия силен международен турнир за годината по спортна стрелба в Мюнхен, съобщава "Дарик Радио`.

Двукратната олимпийска шампионка влезе с трети резултат във финала - 384, записа 97,9 във финала и с общо 481,9 точки остана шеста, информира Българската телеграфна агенция.

Победителка стана полякинята Сагун-Левандовска с 484,7 точки (385 в сериите и 99,7 във финала).

Под възможностите си се представи Таньо Киряков, който на 10 метра пистолет при мъжете се класира едва 56-и с 568 точки. Златния медал спечели руснака Леонид Екимов с 687,9 точки (586+101,9).

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков