2. Други спортове
  3. Мартин Дяков от Плевен спечели Купа "Евроинс"

Мартин Дяков от Плевен спечели Купа "Евроинс"

Втори се класира Цако Иванов, а третото място зае Мариян Маринов

Състезателят на СКШ "Плевен XXI" Мартин Дяков успя да натрупа най-много точки за генералното класиране във веригата шахматни турнири Купа "Евроинс" в Плевен. Плевенският шахматист грабна купата с 50 точки от 60 възможни.

Втори се класира Цако Иванов с 43 точки, а третото място зае Мариян Маринов с 42. С 40 точки, спечелени като победител от два турнира, на четвърто място се нареди Емил Шукин. В шестицата на генералното класиране влязоха Давид Цветанов и Валентин Митев с актив от 39 точки, които спечелиха купите за най-добре представили се състезатели до 14 и до 10 години.

Общо 55 са участниците в тазгодишната шахматна верига за любители, в която се включват шахматисти от 5 до 75 годишна възраст с българско ело под 2300, а 15 от тях са се състезавали и в трите издания.

Във финалния турнир за тази година се записаха общо 31 участника, сред тях гости от София, Мездра и Ловеч.

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024