2. Други спортове
  3. Мартин Грашев, Георги Георгиев и Стефан Христов на световното по колоездене

Мартин Грашев, Георги Георгиев и Стефан Христов на световното по колоездене

Националният отбор тръгва за Холандия с нов спонсор

Веднага след края на 62-ата международна колоездачна обиколка на България националният селекционер Красимир Коев обяви имената на тримата ни състезатели, които ще карат на световното първенство в Холандия. Това са Мартин Грашев от "Несебър" и Георги Георгиев и Стефан Христов от "Брисаспор".

Това ще е първо участие на българи на световно първенство от 2008 г. във Варезе, Италия. Тогава с националния екип стартираха сегашният селекционер Красимир Коев и един от избраниците му за шампионата през 2012 г. - Стефан Христов.

Националите ще са на лагер в София до заминаването им в петък (21 септември). В неделя (23 септември) е надпреварата им в общия старт. Състезанието започва в Маастрихт, а дължината на трасето е 261 км.

"Маршрутът е много труден, с доста баири и тежки участъци. Целта ни е прилично завършване", заяви селекционерът Красимир Коев.

"Националният отбор има и нов спонсор - сладоледите "Изида". Виждаме, че има леко раздвижване в положителна посока и хората го забелязват", заяви още Коев.

Георги Георгиев стана най-добре представилият се българин на 62-ата международна колоездачна обиколка на България. Състезателят на "Брисаспор" завърши трети, на 1,14 мин от победителя Максат Аязбаев от "Астана" (Казахстан) и на 28 секунди от втория - Марчин Сапа от "Маркпол" (Полша). Мартин Грашев финишира пети на 2,45 мин от победителя. Стефан Христов завърши 18-и от 109 стартирали колоездачи и остана втори в класирането за катерачи.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България