2. Други спортове
  3. Матева и Ташева на финал в многобоя за Световната купа

Матева и Ташева на финал в многобоя за Световната купа

Мария Матева се класира 16-та, а Кристина Ташева - 22-ра в Пезаро

Мария Матева се класира 16-та, а Кристина Ташева - 22-ра в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, категория Б в италианския град Пезаро. Двете българки не успяха да се класират за финалите на отделните уреди днес.

Мария Матева събра общ сбор от 64.800 точки, а Кристина Ташева - 63.450 точки. Матева беше оценена с 15.833 точки на обръч, 16.517 на топка, 16.217 на бухалки и 16.183 на лента. Кристина Ташева получи на обръч 15.500 точки, на топка - 15.967, на бухалки - 16.000 и на лента - 15.983.

Шампионска в многобоя стана Мелитина Станюта от Беларус със 70.516 точки. Среброто остана за Мария Титова от Русия със 70.450 точки, а бронзовото отличие взе Дария Сватковская (Русия) със 70.050 точки. Първата осмица се допълва от Нета Ривкин (Израел), Катарина Халкина (Беларус), Джанна Ризатдинова (Украйна), Марина Дурунда (Азербайджан) и Алина Максименко (Украйна).

Днес надпреварата завършва с финалите на отделните уреди при жени на съпътстващия турнир, където участва Невяна Владинова, с финалите на ансамблите девойки и ансамблите жени с българско участие. Тази вечер са и финалите на Световната купа при жените, където България няма представители. Състезанието завършва в 19.00 часа българско време.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София