2. Други спортове
  3. МФК Варна се цели в шеста поредна титла в градското по футзал

МФК Варна се цели в шеста поредна титла в градското по футзал

Отборът на МФК Варна върви към шеста пордна титла в градското първенство по футзал. Тимът единствен е без загуба в мачовете си и отново оглави класирането. През уикенда варненският тим изигра два отложени мача.

В първия играчите се наложиха над съперниците си от Делфини с 8:5. Двубоят беше доста интересен за гледане, с много обрати в резултата. Но по-добрият от двата отбора през целия мач спечели трите точки. За шампиона по футзал четири гола отбеляза Бойчо Марев, хеттрик направи Владимир Гочев, разписа се и капитанът на тима Борис Трендафилов.

Във втората среща - със Сградостроене Варна, тимът на Венко Иванов малко подцени съперника си, а и умората след първия мач си каза думата. Затова и двубоят бе по-труден. За МФК Варна точни бяха капитанът Борис Трендафилов и Венко Иванов. В края на редовното време обаче резултатът бе 2:2, затова се стигна до дузпи. Играчите на Венко Иванов излязоха с по-здрави нерви и отново победиха. При дузпите Борис Трендафилов изтърва да отбележи, но перфектно се справиха Бойчо Марев и Владимир Гочев. Така МФК Варна спечели трите точки с резултат 4:3.

МФК Варна си върна лидерската позиция в класирането. На тима му остават да изиграе още четири мача – с Делфини, Одесос, Брева и Гама Митев. Одесос и Делфини ще се борят за второто място. Интересна ще е борбата и за четвъртото място. Отборът на Планекс ще трябва да вземе поне точка срещу Одесос, ако иска да измести НСА от тази позиция.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков