2. Други спортове
  3. Милка Михайлова - "Спортист на Перник" за 2010 г.

Милка Михайлова - "Спортист на Перник" за 2010 г.

Най-известната пернишка лекоатлетка в последните години Милка Михайлова стана за трети път в кариерата си "Спортист на годината", предаде кореспондентът на Novsport.com.

Най-известната пернишка лекоатлетка в последните години Милка Михайлова стана за трети път в кариерата си "Спортист на годината", предаде кореспондентът на Novsport.com. Тя спечели гласуването на спортните журналисти в града твърде убедително с постоянство, трудолюбие и най-вече със спортните си успехи, които я съпътстват в кариерата й.

Въпреки че спокойно може да се нарече ветеран в спорта (колкото и некавалерско да звучи), Милка Михайлова продължава да печели победа след победа. Само през тази година тя е шампион на страната по маратон в Каварна, шампион на България по планинско бягане, седма на европейското първенство по планинско бягане, 33-та в света в същата дисциплина и спечели маратона за Наградата на София. Отличия като най-бързата луковитска мома в традиционния пробег в Луковит са просто за десерт. Така тя наистина е без конкуренция по успехи в града.

Миналогодишната победителка в надпреварата Александра Накова тази година е втора. Тя взе традиционния си бронзов медал на европейско първенство за девойки, спечели националните шампионати по джудо и самбо.

Новото лице в тройката е Любо Данов - шахматист от ГШК "Кракра Пернишки". Момчето гази наред връстниците си в страната на блиц, спечели и кръга за европейската купа при юношите в Банкя и има огромно бъдеще в шахмата.

Тази година гласуването беше твърде оспорвано. От 18 номинирани, 16 получиха точки.

10.Костадин Марков футбол 10 т.

Ето тези след десетото място: 11. Горан Янкович - футбол 12 т. 12.Даниел Стефанов - тенис на маса 8 т, 13. Любомир Витанов - футбол - 7 т., 14. Иван Георгиев - таекуондо 7 т 15. Захари Росенов - 3 т, волейбол ., 16. Кирил Тодоров - джудо и самбо - 3 т. За треньор номер едно на Перник беше избрана скромната, но изключително трудолюбива и продуктивна откъм производство на шампиони и медалисти Иглика Милентиева -треньор по джудо и самбо в клуб "Кракра". Отбор на годината е клубът по ръгби "Валяците".