2. Други спортове
  3. Министър Кралев награди световните шампионки по художествена гимнастика (СНИМКИ)

Златните момичета на България спечелиха титлата на пет обръча от първенството в София

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи златните медали на състезателките от националния ансамбъл по художествена гимнастика, които станаха шампионки на пет обръча на световното първенство в София.

Възпитаничките на треньорката Весела Димитрова в състав Елена Бинева, Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова и Лаура Траатс изиграха без грешка съчетанието си и спечелиха първото място с резултат 23,300. На втора и трета позиция се наредиха отборите на Япония и Италия с резултати 22,800 и 22,550, а ансамбълът на Русия остана четвърти с 20,325.

Министър Кралев поздрави световните шампионки от българския ансамбъл и им връчи отличията под бурните овации на публиката в столичната зала „Арена Армеец”. В награждаването участва и трикратната световна шампионка Мария Петрова, която е посланик на световното първенство в София.

Момичетата благодариха на министъра за подкрепата, която оказва на художествената гимнастика и за куража, който им вдъхва на големи състезания. Специални благодарности към Кралев поднесе и председателят на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева. Поздравления за отличното домакинство на първенството изказа президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари Ватанабе.

Златото е втори медал за българския ансамбъл и трето отличие за нашите гимнастички от световното първенство. Ден по-рано ансамбълът спечели бронз в многобоя и квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 г., а преди това Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн донесоха отборно сребро в индивидуалния турнир.
БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година