2. Други спортове
  3. Монтанският СК Слава'83 с две отборни отличия на турнир по сумо в Сърбия

Монтанският СК Слава'83 с две отборни отличия на турнир по сумо в Сърбия

Възпитаничките на Ташко Танов и Мая Георгиева станаха отборен победител при момичетата до 12 г. и при девойките мл.в.

Монтанският СК Слава’83 се завърна с две отборни титли от международния турнир по джудо в Бор (Сърбия).

Възпитаничките на Ташко Танов и Мая Георгиева станаха отборен победител при момичетата до 12 г. и при девойките младша възраст. Титлата при юношите пък отиде у друг български тим ЦСКА, на треньора Симеон Ценев.

В турнира взеха участие 150 състезатели  от 18 отбора. Освен Слава’83 и ЦСКА в него се пусна и СК Олимпия (Козлодуй). Румъния се представи с два състава, съответно от Турно Северин и Калафат, останалите бяха от западната ни съседка. 6 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала спечелиха монтанските джудисти в индивидуалната надпревара.

Шампиони при момичетата станаха Теодора Янева (32), Здравка Танова (38) и Цветелина Христова (+57). Танова дублира титлата си и при девойките мл.в., другата за Слава’83 донесе Никол Евгениева (+63). При момчетата първи стана Викторио Пламенов (38).

„Това е нашият подарък за предстоящия празник на Монтана Свети Дух”, заяви за Novsport.com треньорът на монтанския тим Ташко Танов.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София