3. Над 210 борци от 38 клуба участваха в Държавния лично-отборен шампионат

Над 210 борци от 38 клуба участваха в Държавния лично-отборен шампионат

Представителите на Сливен обраха медалите

Над  210 борци от 38 клуба участваха в Държавния лично-отборен шампионат

Борците на Сливен се класираха първи на Държавния лично-отборен шампионат за момчета, свободен стил, който се проведе в Димитровград.

Сливналии излъчиха медалисти във всички категории и с актив от 77 точки оглавиха отборното класиране.

Второто място заеха представителите на Бургас с 66 т. Трети са момчетата на Димитровград с 60 точки.За най-резултатен състезател бе определен Пресиян Михов, победител в кат. 53 кг. от АСК "Сливен".

За най-техничен състезател бе избран  Микай Наим, кат. 47 кг., СК "Димитровград”.

От сливенските борци по категории  -  42 кг – трето място за Мартин Гиров;  47 кг - втори Венелин Великов; кат. 53 кг - победител Пресиян Михов и трето място за Михаил Георгиев;  66 кг - трети Мариян Ганев и в кат. 73 кг - втора позиция за Илиян Димитров, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В надпреварата  участваха над  210 състезатели от 38 клуба.