2. Други спортове
  3. Насер Буани спечели седмия етап на Джирото

Насер Буани спечели седмия етап на Джирото

Утре е осмият етап на обиколката

Французинът Насер Буани спечели 7-мия етап от колоездачната обиколка на Италия, а австралиецът Майкъл Матюс, четвърти в етапа, продължава да бъде начело в главното индивидуално класиране. Това е втора етапна победа за 24-годишния Насер Буани в тазгодишната обиколка на Италия.

Насер Буани спечели със спринт седмия етап, изминавайки 211-километровото разстояние от Фрозиноне до Фолиньо за 5 часа, 16 минути и 15 секунди, развивайки средна скорост от 40,052 километра в час. На финала Буани изпревари със спринт Джакомо Ницоло /Италия/ - втори със същото време, Лука Мезгец /Словения/ - трети със същото време, Майкъл Матюс /Австралия/ - четвърти с времето на победителя, и др.

След седмия етап Майкъл Матюс /Австралия/ е начело във временното класиране с време 29 часа, 34 минути и 19 секунди, следван от Кадел Евънс /Австралия/ - на 21 секунди, Ригоберто Уран /Колумбия/ - на 1 минута и 18 секунди, и др.

Утре е осмият етап на обиколката - 179 километра от Фолиньо до Монтекопиоло, като има трудно изкачване от 6,4 километра.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024