2. Други спортове
  3. Националите по плажен футбол два пъти повеждаха срещу Гърция, но паднаха с 3:4

Националите по плажен футбол два пъти повеждаха срещу Гърция, но паднаха с 3:4

Втори пореден мач на "лъвовете" започна с ранен гол в тяхната врата

Националният отбор на България по плажен футбол записа загуба и във втория си мач от финалите на Евролигата, които се провеждат в Терачина, Италия.

Както и във вчерашния двубой с Естония, в който паднаха с 2:4, днес нашите отново показаха добра игра, но нямаха късмет и отстъпиха с 3:4. Тимът ни дори поведе на два пъти в резултата, но допусна две попадения в края и така загуби всякакви шансове да играе в мачовете за някое от местата от първо до четвърто.

Втори пореден мач на "лъвовете" започна с ранен гол в тяхната врата. Още в 20-ата секунда елините получиха право да изпълнят статично положение от центъра и поведоха с 1:0 чрез Триатафилидис. В 7-ата мин. обаче Илиан Илиев изравни с прекрасен удар по въздуха зад центъра, след който топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията. В края на първата третина Иван Мартинов изпълни статично положение от добра позиция, но вратарят изби топката.

В началото на втората част българите заиграха много по-нападателно, а в 15-ата минута Георги Тузаков направи 2:1 за България. Той получи много добър пас от Иван Мартинов от корнера и с хубав диагонален удар даде аванс на тима ни. При този резултат завършиха вторите 12 минути.
В първите секунди на заключителната третина Папастадопулос направи 2:2 с удар по пясъка от центъра, след който топката мина под плонжа на Добромир Господинов.

В 28-ата минута Филип Филипов пропусна да се разпише, но секунди по-късно това стори Мартинов. Опитният ни национал засече прекрасно топката от въздуха и с фалцов удар я прати неспасяемо в далечния ъгъл - 3:2. За съжаление радостта на българите трая само няколко секунди, тъй като Константакис изравни веднага с удар по земя. Две минути и половина преди края на мача Павел Адамов си извоюва добра позиция за стрелба, но нямаше късмет при удара.

В предпоследната минута на двубоя Кафантарис преодоля двама футболисти на България и безпроблемно вкара в мрежата, оформяйки крайното 4:3 за южните ни съседи. Така Гърция и Естония са с по две победи и утре ще решат кой ще играе на финал в Дивизия "Б". България пък излиза в 10,45 ч. срещу Румъния и при победа ще играе за пето/шесто място в неделя.
Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година